شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی
صفحه اصلی
نقشه سایت
RSS
امروز : شنبه 23 آذر 1398        آخرين بروزرساني:1398/09/17
نویسنده:وحید مینایی مهر
تاریخ انتشار: سه شنبه 15 مرداد 1398

با هدف فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف آب صورت گرفت؛

برگزاری جشن آب برای دانش آموزان روستایی شهرستان بوکان

با هدف فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف آب، جشن آب برای دانش آموزان روستایی و خانواده آنها درشهرستان بوکان برگزارشد.

دراین مراسم جشن که در محل روستای داش بند برگزارشد، مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان بوکان با تشریح وضعیت ذخایر آب در جهان اظهار داشت: از میزان آب موجود در دنیا، تنها 2.2 درصد قابل شرب است.

حسین پیری افزود: محودیت های منابع آب باعث شده تا بیش از پیش به مقوله صرفه جویی ورعایت الگوی مصرف این ماده حیاتی توجه شود.

وی، نقش خانواده ها خصوصا بانوان وفرزندان خانواده ها در صرفه جویی در مصرف آب را موثر عنوان و اظهار کرد: با فرهنگ سازی و آموزش موارد صرفه جویی در مصرف آب، می توان درحفظ منابع و ذخایر آب وپیشگیری از بحران های ناخواسته گام برداشت. 

مدیر کنترل کیفی آب شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه آب مایه حیات است و بدون آن، زندگی معنا و مفهومی ندارد، اظهار داشت: برای مصارف شرب و پخت وپز، آبی قابل استفاده است که از نظر بهداشتی مشکلی نداشته باشد و در این راستا شرکت آب وفاضلاب روستایی برای تامین آب سالم و عاری از هرگونه آلوگی تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

وی با تاکید بر نقش بانوان در صرفه جویی در مصرف آب افزود: در فصل تابستان به لحاظ گرم شدن هوا مصرف آب نیز افزایش می یابد که این امر در مواردی باعث بروز مشکل می شود که با رعایت الگوی مصرف وصرفه جویی می توان بر بسیاری از این مشکلات فائق آمد.

اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و نمایشی از دیگر بخش های این مراسم جشن بود که مورد استقبال دانش آموزان و خانواده های آنها قرار گرفت.

کلیه حقوق و مزایای این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی می باشد./حریم خصوصی