شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی
صفحه اصلی
نقشه سایت
RSS
امروز : سه شنبه 21 آبان 1398        آخرين بروزرساني:1398/08/09
نویسنده:وحید مینایی مهر
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی خبرداد:

برخورداری کلیه روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان چالدران از آب شرب سالم وبهداشتی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از برخورداری کلیه روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان چالدران از آب شرب سالم و بهداشتی خبرداد.

علیرضا رضوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با محوریت بررسی روند توسعه شهرستان چالدران و با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، اظهارداشت: از 168 روستای شهرستان چالدران، 137 روستا از آب آشامیدنی برخوردار بوده که از این تعداد 100 روستا تحت پوشش مستقیم شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

وی افزود: عملیات اجرایی آبرسانی به روستای بالای 20 خانوار «معجون سفلی» نیز در مراحل پایانی قرار دارد که با بهره برداری از آن در هفته دولت، کلیه روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت چالدران از آب شرب سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی، بهره گیری از منابع و اعتبارات بنیاد علوی برای آبرسانی به روستاهای استان را از جمله اقدامات مهم برشمرد و اظهار کرد: در این راستا با عقد تفاهم نامه با بنیاد علوی مقرر گردیده نیمی از اعتبار 55 میلیارد ریالی مورد نیاز برای آبرسانی به 16 روستای شهرستان چالدران از سوی این بنیاد تامین گردد.

رضوی با بیان اینکه از این تعداد، مطالعات اجرایی 8 روستا آغاز شده است، افزود: با اتمام کامل این طرح، 952 خانوار با سه هزارو 846 نفر جمعیت از آب شرب سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی گفت: 34 روستای شهرستان چالدران دارای شبکه آبرسانی فرسوده هستند که برای اصلاح و بازسازی آنها 80 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. 

 

کلیه حقوق و مزایای این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی می باشد./حریم خصوصی