صفحه اصلی
نقشه سایت
RSS
امروز : دوشنبه 31 تیر 1398        آخرين بروزرساني:1398/04/17
نویسنده:وحید مینایی مهر
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397

برای اولین بار درشمالغرب کشور صورت گرفت؛

راه اندازی دستگاه بسته بندی آب آشامیدنی در امور آب وفاضلاب روستایی ارومیه

درنهمین روز از دهه مبارکه فجر،بهره برداری از سه دستگاه بسته بندی آب آشامیدنی درامور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ارومیه آغاز شد.

این دستگاه ها توسط متخصصان داخلی ساخته شده وشرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری برای استفاده از کالاهای داخلی، هفت میلیاردو 800 میلیون ریال اعتبار هزینه کرده است.

هریک از این دستگاه ها قادر خواهند بود در هر ساعت یک هزار بسته نیم لیتری، یک لیتری و1.5 لیتری را بصورت کاملا بهداشتی بسته بندی نماید.

از این دستگاه ها می توان در مواقع بحران وشرایط اضطراری جهت آبرسانی سیار استفاده کرد.

در مراسمی که به همین منظور و با حضور نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل مدیریت بحران استان ترتیب یافته بود، سرپرست شرکت اب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی با ارائه گزارش از روند آبرسانی به روستاهای استان اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و درسایه توجهات نظام به مناطق محروم وروستایی 98 درصد روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار هستند.

علیرضا رضوی، بهره برداری از 40 طرح آبرسانی به روستاهای استان در ایام دهه فجر سال جاری را هدیه نظام به روستائیان عنوان کرد وافزود: با بهره برداری از این طرح ها، 12 هزار خانوار روستایی از نعمت آب شرب سالم وبهداشتی برخوردار شدند.

وی گفت: از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر وامیدف آبرسانی به 428 روستای استان به اتمام رسیده و63 هزار خانوار روستایی از آب شرب مطمئن وبهداشتی برخوردار شده اند.

نادر قاضی پور و هادی بهادری دو تن از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از تلاش های شرکت آب وفاضلاب روستایی در تامین آب شرب مورد نیاز روستائیان، بر استفاده از تکنولوژی های روز در امر آبرسانی، آمادگی در برابر حوادث وبلایای طبیعی و فرهنگ سازی در رابطه با مصرف آب تاکید کردند.

کلیه حقوق و مزایای این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی می باشد./حریم خصوصی