شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی
صفحه اصلی
نقشه سایت
RSS
امروز : سه شنبه 06 خرداد 1399        آخرين بروزرساني:1398/12/04
نویسنده:وحید مینایی مهر
تاریخ انتشار: شنبه 21 اردبیهشت 1398

رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور خبرداد:

برخورداری 5 میلیون و200هزار نفر جمعیت روستایی از شبکه های مدرن آبرسانی

رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور ازبرخورداری پنج میلیون و 200هزار نفر جمعیت روستایی از شبکه های مدرن آبرسانی در دولت تدبیر و امید خبرداد.

حمیدرضا جانباز درحاشیه بازدید از طرح های آب وفاضلاب شهری و روستایی شهرستان سلماس با بیان اینکه درزمینه آبرسانی به روستاها شاهد تحول بزرگی هستیم اظهارداشت: با اقدامات صورت گرفته و اجرای پروژه های آبرسانی، امسال نیز یک میلیون نفر از روستائیان کشور از شبکه های مدرن آبرسانی برخوردار خواهند شد.

وی با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به روستاهای آذربایجان غربی افزود: شاخص های بالای برخورداری و بهره مندی روستائیان از آب شرب مطمئن و با کیفیت بالا موید این امر است.

رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور در خصوص آبرسانی به روستاهای شهرستان سلماس نیز اظهار کرد: فعالیت های صورت گرفته برای آبرسانی به روستاهای این شهرستان رضایت بخش بوده وبرای مابقی روستاهای غیربرخوردار نیز برنامه ریزی های مدونی صورت گرفته است.

وی گفت: براین اساس، کلیه روستاهای در مسیر سد زولا از آب شرب سالم، بهداشتی و مطمئن برخوردار خواهند شد.

وی تصفیه خانه فاضلاب روستای سیلاب را یکی از پروژه های برتر فاضلاب درکشور عنوان و اظهار کرد: این پروژه از نظر هزینه های بهره برداری و دوران نگهداری از پروژه های شاخص است.

وی با تاکید بر اهتمام شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور بر اجرای این طرح ها، نسبت به تامین اعتبارات مورد نیز این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی قول مساعد داد.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی نیز دراین جلسه با ارائه گزارش از روند آبرسانی به روستاهای استان اظهار داشت: از دو هزار و838 روستای استان، یک هزارو 926 روستا با جمعیتی بالغ بر 975 هزارنفر تحت پوشش مستقیم شرکت آب وفاضلاب روستایی قرار دارند.

علیرضا رضوی افزود: در سال گذشته 850 میلیارد ریال از منابع مختلف، برای اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای استان به تصویب رسیده بود که 65 درصد آن تخصیص یافت.

وی گفت: در راستای توجه دولت و شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور به کیفیت خدمات آبرسانی، 117 روستای درگیر با مشکل کیفی شناسایی که مشکل 53 روستا مرتفع و برای رفع مشکل روستاهای باقیمانده یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

رضوی در خصوص وضعیت روستاهای شهرستان سلماس نیز اظهار داشت: از 151 روستای این شهرستان، 131 روستا با 93 هزارو 700 نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار هستند.

 وی افزود: از 175 پروژه در دست اجرا در سال گذشته در استان ، 11 پروژه در قالب 57 روستا با 70 میلیارد ریال اعتبار متعلق به شهرستان سلماس بود.

وی گفت: برای تامین آب شرب 61 روستای پایین دست سد زولا که تحت پوشش بوده و از نظر کمی با مشکل مواجه هستند، 450 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا آب مورد نیاز آن از محل خط انتقال آب شرب سلماس تامین شود.     

 

 

کلیه حقوق و مزایای این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی می باشد./حریم خصوصی